Nie wahaj się

Możliwe, że po przeczytaniu tych dwóch list dotyczących cech zaczynasz się wahać, czy jesteś ekstrawertykiem czy in­trowertykiem. Najbardziej prawdopodobne jest stwierdzenie, że w różnym stopniu dotyczą Cię obie charakterystyki. Należy podkreślić, że nie ma w tym nic złego. Nie jest to twój błąd ani błąd typologii. „Czysty” typ ekstrawertyka lub introwerty­ka zdarza się bardzo rzadko. Dotyczy to również pozostałych funkcji i postaw. Później będzie jeszcze mowa o ludziach z ekstremalnie wykształconymi cechami charakteru jak rów­nież o tych, o których mówimy, że są ni z pierza, ni z mięsa. Zarówno ekstrawertyk, jak i introwertyk ma swoje ulu­bione otoczenie, w którym dobrze się czuje. Pomiędzy tymi dwoma typami może dochodzić do szeregu nieporozumień. Jeżeli nie pojmą one istoty dzielących ich różnic, to przy­czyny i powstawanie konfliktów mogą pozostać na zawsze tajemnicą dla obu stron. Potem już jest tylko mały krok do tego, aby przypisywać sobie nawzajem złe intencje i dosto­sować do tego zachowanie.

Przyczyny nieporozumień: ekstrawertycy mają silną po­trzebę obcowania z innymi ludźmi, są towarzyscy. W trak­cie kontaktów z innymi czerpią swoją energię, nakręcają się. Kiedy nie spotykają się z ludźmi, szybko zaczynają się czuć samotni. Po ciężkim i wyczerpującym dniu w pracy znajdą jeszcze w sobie dość siły, aby iść wieczorem ze znajomymi do teatru, lokalu, na prywatkę, poćwiczyć na siłowni, po prostu być gdzieś z ludźmi.

Witaj! Mam na imię Anna i prowadzę bloga o tematyce finansowej- jest do dla mnie forma podzielenia się wiedzy którą przez lata zdobywałam podczas studiów i w pracy zawodowej. Mam nadzieję, że to co tutaj zamieszczam przypadnie Ci do gustu i zostaniesz ze mną na tym blogu na dłużej.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.