Podstawa intuicji

Osoby intuicyjne można rozpoznać już na podstawie in­tonacji i sposobu mówienia. Ich wypowiedź jest bardziej spekulatywna, mówią o intuicji, przeczuciach, odczuciach, łatwiej się wzruszają i wpadają w zachwyt, a potem znie­nacka prą naprzód, nie patrząc na prawo i lewo. Niechętnie pozbywają się rzeczy, z którymi są związani emocjonalnie, mają do nich sentyment lub pociągają je one swoją elegancją, pomimo że rynek proponuje im coś bardziej na czasie.

Jeżeli jesteś człowiekiem typu intuicyjnego, typu N, to masz skłonności do następujących zachowań:

  • W każdej fazie wykonywanej pracy masz w pamięci wizję zadania, które masz do wykonania, i wyobra­żenie o efekcie końcowym.

  • Myślisz o kilku sprawach jednocześnie i czasami jesteś osobą nieobecną duchem, która niczego nie słyszy lub myśli tylko o swoich sprawach.

  • Masz tendencję do definiowania pojęć od nowa, modyfikowania zadania i brania pod uwagę nowych okoliczności.

  • Wierzysz w intuicję, przeczucia, wewnętrzny głos itp.

  • Badasz jednocześnie kilka wariantów i możliwości oraz umiesz szybko wykluczać te, które będą funk­cjonowały źle lub będą wręcz nierealne.

Witaj! Mam na imię Anna i prowadzę bloga o tematyce finansowej- jest do dla mnie forma podzielenia się wiedzy którą przez lata zdobywałam podczas studiów i w pracy zawodowej. Mam nadzieję, że to co tutaj zamieszczam przypadnie Ci do gustu i zostaniesz ze mną na tym blogu na dłużej.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.