Systematyczność i dobre zorganizowanie

Są zazwyczaj systematyczni, ich życie jest dobrze zorga­nizowane i ma stałą strukturę. Wspaniale sobie radzą na przeróżnych kursach doskonalących dotyczących na przy­kład zarządzania. Z zajadłością buldoga potrafią tropić fak­ty i kurczowo się ich trzymać. Rzadko podejmują próby rozwiązań na skróty. Zamiast tego z zamiłowaniem badają i analizują poszczególne warianty, a podjęta w wyniku tego decyzja jest zwykle po ich myśli. Często bywają konserwa­tywni. Skrajne egzemplarze tego typu zbyt duży nacisk kładą na analizowanie. Inni ludzie postrzegają je jako osoby skost­niałe, grubiańskie, wyizolowane, zimne jak głaz, z sercem z kamienia, niezłomne w swych decyzjach.

Jeżeli należysz do osób z przewagą funkcji myślenia, masz prawdopodobnie jesteś skłonny do następujących zachowań:

  • Opracowujesz schemat postępowania, a następnie szukasz optymalnej metody jego wykonania.

  • Poświęcasz wiele uwagi, według niektórych zbyt wiele, najbardziej właściwemu według Ciebie spo­sobowi rozwiązywania problemów.

  • Dokładnie precyzujesz ograniczenia właściwe dla da­nego problemu.

  • Postępujesz w taki sposób, aby nieustannie precy­zować i udoskonalać swój sposób analizy, począwszy od pierwszego etapu.

  • Systematycznie zdobywasz kolejne istotne szczegóły.

Witaj! Mam na imię Anna i prowadzę bloga o tematyce finansowej- jest do dla mnie forma podzielenia się wiedzy którą przez lata zdobywałam podczas studiów i w pracy zawodowej. Mam nadzieję, że to co tutaj zamieszczam przypadnie Ci do gustu i zostaniesz ze mną na tym blogu na dłużej.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.