TROCHĘ DZIWNE

Trochę dziwne, że Jespersen nie zna, jak się wydaje, eseju J. Donovana zatytułowanego The Festal Oriyin of Humań Speech; ukazał się on w dwóch odcinkach w „Mind” w latach 1891—1892 i rozwija wyczerpująco i. logicznie tę samą myśl, którą Jespersen kontynuuje. To, że ukazał się w czasopiśmie filozoficznym, wpły­nęło prawdopodobnie na fakt, iż uszedł on uwa­gi filologów. Ponieważ tezę jego potwierdzają
bardziej współczesne i być może bardziej wia- rogodne odkrycia Jespersena, przedstawiam tutaj jako ogromnie sugestywną i uderzającą hi­potezę; jest to myśl, która niewątpliwie rzuca światło na problem artykulacji ludzkiej, o ile przyjmiemy za klucz do języka raczej Leitmo- tif symbolicznej aktywności niż inteligentne przekazywanie sygnałów.

Witaj! Mam na imię Anna i prowadzę bloga o tematyce finansowej- jest do dla mnie forma podzielenia się wiedzy którą przez lata zdobywałam podczas studiów i w pracy zawodowej. Mam nadzieję, że to co tutaj zamieszczam przypadnie Ci do gustu i zostaniesz ze mną na tym blogu na dłużej.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.