Typy osobowości z różnymi aspektami

  • Ludziom z przewagą postrzegania doznaniowego(S) nie odpowiadają przyszłościowe wizje i formuło­wanie nowych koncepcji. Wolą zajmować się nie- załatwionymi sprawami, niezapłaconymi rachun­kami i innymi konkretnymi rzeczami adresowanymi do teraźniejszości, ewentualnie dorozliczenia się z przeszłością.
  • Typy intuicyjne (I) niechętnie zajmują się przy­ziemnymi aspektami sytuacji i podrzędnymi szcze­gółami, które nie posuwają sprawy naprzód. Za­miast tego będą sobie wyobrażać, jak ten projekt będzie wyglądał, gdy będzie gotowy, co można po­prawić i jak wprowadzić jakieś innowacje.

  • Ludzie z przeważającą funkcją myślenia (T) nie chcą zajmować się czułostkami innych, chuchać i dmuchać na kogoś i uważać, aby mu czasem nie nadepnąć na odcisk. Chętniej zasiądą do komputera i będą robili coś konkretnego. Przedyskutują pro­blematykę specyfikacji technicznej produktu X i zajmą się jakąś pracą analityczną.

  • Ludzie z przewagą uczuć (F) będą szerokim łukiem omijać problemy i konflikty, oddalać krytykę, nega­tywne oceny i inne złe wiadomości. Wolą wybrać to, co nas łączy, na czym można budować, komu po­magać i jak rozwijać ducha współpracy i wspólnej sprawy.

Witaj! Mam na imię Anna i prowadzę bloga o tematyce finansowej- jest do dla mnie forma podzielenia się wiedzy którą przez lata zdobywałam podczas studiów i w pracy zawodowej. Mam nadzieję, że to co tutaj zamieszczam przypadnie Ci do gustu i zostaniesz ze mną na tym blogu na dłużej.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.